otrdiena, 2009. gada 13. oktobris

Drummer Kaspars: Sākums

Lai arī virsraksts izklausās pēc kādas filmas prīkvela, patiesībā tas ir sākums kārtējai sadaļai. Sadaļai, kas varētu būt interesanta tiem, kas vēlētos doties mācīties uz ārzemēm - mācību process, ikdienas izaicinājumi, dzīve svešā vietā. Pie tam, nevis iegūt kādu koledžas grādu vadībā vai ekonomikā, bet tādā specifiskā lietā kā mūzikas izglītība - konkrētā gadījumā bungas. Atzīsim godīgi, Latvijā nav un nebūs cilvēku, kas varētu saukties par profesionāliem mūziķiem tādā izpratnē, kādā to saprot ASV. Pat, ja ir cilvēki, kas pelna maizi ar mūziku, par mūzikas industriju Latvijā nu nekādi nevaram runāt, jo nav mērķtiecīgas sistēmas, kas kaut attāli izskatītos pēc stratēģijas. Ir tikai mēģinājumi nopelnīt pakārtojot savu vaļasprieku cilvēku pieprasījumam pēc mākslas (vai izklaides). Bet, nu, pietiks retorikas.

----

Pirmā skolas diena pagājusi. Uhhh....darba būs daudz, it īpaši nošu lasīšanas jomā, tā ir mana pati vājākā puse. Otrs - vienmēr esmu apgalvojis, ka esmu viduvējs - tas arī apstiprinājās, tā kā ar šodienu daudz daudz trenniņu!

Kaspars. 05-OKT-2009

----

Škrobe, šodien trenniņu nācās pabeigt ātrāk, jo kaut kas notika pedālim, rīt mēģināšu salabot. Bet anyway.... skolā ir arī bungu "fizkultūras" stundas, kurās izmantojam ssmagākās vāles, kādas vien ir zāžošanā, respketīvi, Pro-Mark DC10 japanese Oak, ar tām nedrīkst skolā spēlēt uz komplektiem, tikai uz Practice pad. Skolotājs jau saka, ka bungas tāda pati atlētika vien ir, kā, piemēram, skriešana un, ja vēlies sportā būt profesionālis, ir daudz daudz fizisko trenniņu jāveic. Tas pats attiecas uz bungām. Just var, pat ļoti, bet ir ļoti labi, ka tā. Sāp rokas, plaukstas, locītavas, bet tā tam jābūt. Arī nošu lasīšanā esmu nedaudz pavirzījies uz priekšu, sāku jau saprast, kas un kā un šo to varu jau pēc notīm nospēlēt.


Nākot uz kojām, novēroju - pilns ar sapucētām meitenēm un džekiem uz ielām. Tusiņu vakars, tā teikt. Atklāju arī, ka man netālu no kojām ir nakts kinoteātris, iespējams, izmantošu kādu rezi, biļete gan $12 maksā, bet nu... tad jau redzēs.

Sapirkos 4 pārus vāles un mēģinu atrast labāko bungu izkārtojumu un sēdēšanas augstumu sev, jo šī ir viena no lietām, kas jāmaina.

Kaspars. 09-OKT-2009

----

Lūk, pirmā skolas nedēļa ir aizvadīta (ir sajūta, ka būtu jau vismaz mēnesis šeit). Informācijas daudz, bet būs vēl vairāk, jātrennējas daudz, domāju, to darīšu vēl vairāk, patreiz ir 6-8 h dienā. Šodien bija arī pirmā uzstāšanās programmā Live Playing Workshop, kur saņēmu sekojošus rezultātus

Izpildījums 5 (no pieciem iespējamajiem)
Muzikalitāte 5 (no pieciem ...)
Komunikācija 4 (no pieciem ....)
Precizitāte 8 (no desmit iespējamajiem)
Sagatavotība 5 (no pieciem ....)

Spēlēju dziesmu no Black Sabbath koveru CD, Sepultura "Symptom Of The Universe". Kopumā nospēlēju 5-cas reizes, jo visiem ģitāristiem, kas pieteicās, vajadzēja izspēlēties, bundzinieku nebija tik daudz, tādēļ 5 reizes spēlēju. Forši, man jau patika, kaut arī daudz kļūdu, kuras, protams, mācību procesā iznīdēšu. Trenniņu arī bija jāpārtrauc ātrāk, jo zem labās rokas otrā pirksta parādījies asinsizplūdums, nevarēju vairs vāli noturēt, sāp.

Šodien klāt vēl viens jauns priekšmets - Klavieres! Uh, man jau patīk, kaut zinu, ka pianists nebūšu, tomēr žēl, ka nemācījos, kad bija iespēja muziķenē, tagad es zinātu kas un kā, bet tagad no 0 jāsāk, bet ir Ok, es centīšos, jo nodērēs un mani interesē.
Protams, kā jau pie piektdienas, Hollywood blvd un Sunset blvd pilni ar jauniešiem un skaļu mūziku no klubiem.

Kaspars. 10-OKT-2009

----

Nu lūk, sestdienas bungu trenniņš godam tika aizvadīts, no sākuma, kā jau pienākas, 40 fizkultūras trenniņš, pēc tam notis un beigās sāku gatavoties nākamās nedēļas Live Playing Workshop, kur būs "jāpieveic" Fear Factory - Demanufacture. Ja Jums šķiet, ka tas būs viegli, paklausieties:YouTube
tur tā ritmika uz double bass ir izaicinājums. Turklāt, mana aģente Jennifer Cazares ir Dino Cazares, fear Factory un Divine Heresy sieva un viņu es uzaicināju, lai nāk paskatās, tāpēc kārtīgi kārtīgi jāsagatvojas! Uffff.

P.S. man pa ceļam ir mūzikas un filmu veikals. Nu netīšām patrāpījos iekšā ( jā jā, es un CD veikalā netīšām, ha ha, vai ne?) un rezulātā sliktis slikts Kaspars - $16 iztērēti, bet par šo summu manā īpašumā tagad ir:

Lost Highway Soundtrack (producents Trents Reznors!!! un - Džeina, tur ir viena dziesma tieši Tev, ieskaties gmail!!!)
Limp Bizkit "Significant Other"
Limp Bizkit "Chocolate Starfish....."
Slipknot "All Hope is Gone"
Stone Temple Pilots "Shangri - La Dee Da"
Filter "Title Of Record" - špo dabūju pa brīvu, jo pērkot trīs izpārdošanas CD, ceturtais pa brīvu!

Ehh, nekas, pataupīšu uz pārtikas rēķina, barošos no mūzikas.

Kaspars. 10-OKT-2009

Nav komentāru: